wordpress stat

-------prijatelji društva

antun mihanović, osnovna škola u osijeku

Adresa: Gundulićeva 5a, 31000 Osijek

Fax:

e-mail: os-osijek-004@skole.htnet.hr

Radno vrijeme tajništva: 7h - 15h; pauza: 10h - 10:30h

Škola je osnovana 25. srpnja 1952. godine kao V. ženska osmogodišnja škola, a radila je u Tvrđi.

Od 1. rujna 1956. godine upisuje učenike od I. do VIII. razreda i postaje mješovita V. narodna osmogodišnja škola. Preseljena je u Radićevu ulicu na broj 17. 19. prosinca 1957. i dobila je ime OŠ “Anka Butorac”.

1977. godine useljava u novu školsku zgradu (3420 m2) u Gundulićevoj ulici na broj 5a, gdje je i danas.

više  Web stranice škole Osnova škola Antun Mihanovic

spark, udruga umjetnika iz velike gorice

"Spark", udruga umjetnika Velike Gorice utemeljena je 2002. godine. Intenzivniji rad ove udruge literata, slikara i glazbenika započinje 2004., nakon što su od grada dobili prostorije za svoja okupljanja.

Sparkovci
se predstavljaju na raznim kulturnim manifestacijama, često objedinjujući sve aspekte svog stvaralaštva i gostuju na radiju u emisijama kulture, na književnim tribinama, organiziraju likovne kolonije, promocije knjiga i izložbe, intenziviraju suradnju s kulturnim institucijama, s drugim sličnim udrugama, sa školama. Raspisuju natječaj za najljepšu ljubavnu pjesmu u povodu Valentinova.

Aktivni su u Velikoj Gorici, Zagrebu, u Zagrebačkoj i susjednim županijama.

Mnogi Sparkovci su afirmirani umjetnici, neki su objavili knjige ili glazbene CD-e ili priredili samostalne izložbe slika. Izdaje časopis "Spark" (trenutno ne izlazi) u kojem predstavlja svoje aktivnosti i objavljuje prozne, pjesničke i likovne radove svojih članova i gostiju. Udruga je objavila 9 knjiga a još će dvije izaći iz tiska do kraja 2009.

Udruga ima osamdesetak članova, uglavnom iz Hrvatske, te nekoliko inozemnih, iz Velike Britanije i iz Srbije. Božidar Prosenjak je počasni član "Sparka".
"Spark" je do sada ugostio više od stotinu umjetnika raznih profila.

više → Web stranice udruge Udruga Spark

vers, književna udruga iz belišća

Književna udruga "Vers"
Vij. S. H. Gutmanna 12
pp 3
31551 Belišće

Kontakt osoba:

Kornelija Fešiš, predsjednica
A, Hebranga 8
31551 Belišće
tel. 031 663 971

Cilj udruge je, okupiti građane, mlađe i starije dobi, ljubitelje pisane riječi, druženje s sličnim udrugama, posjete osnovnim i srednjim školama i izdavanje zbirki poezije.

više → Web stranice udruge Vers Belišce

znanstveno kulturni centar milutin milanković iz dalja

Adresa: Zlatka Takača 13, Dalj

Fax:

e-mail: os-osijek-004@skole.htnet.

Znanstveno kulturni centar Milutin Milanković nalazi se u Dalju, rodnom mjestu našeg svjetski poznatog i priznatog znanstvenika. Milutin Milanković rođen je u Dalju 1789. godine, škole je pohađao u Osijeku i Beču, a svoj radni vijek

više  Web stranice centra Znanstveno kulturni centar Milutin Milanković Dalj